Home / Bilim-Teknoloji / Arama motorunda üst sıralara çıkmanın sırları

Arama motorunda üst sıralara çıkmanın sırları

Bildiğiniz üzere internet kulanımı gün geçtikçe hızla yaygınlaşıyor ve neredeyse hayatımızda internet ve bilgisayar  olmadan hiçbirşey yapamaz hale geldik bundan dolayıda bilgisayar ve internet sektörüne sermaye yatırımları projeler ve fikirler hergün giderek artıyor.fakat internette açtığımız web sitelerinin arama motorlarında en üstte çıkmaması veya çok çok gerilerde çıkması bir hayli canınızı sıkabilir fakat web sektöründe bildiğiniz üzere artık web sitesi açmak ve yayınlamak artık çok kolay bundan dolayıda piyasada binlerce rakibiniz olabilir ve bundan dolayıda hak etiğimiz veya istediğimiz yerlerde çıkmayabiliyor sitemiz fakat bu durumdan şimdi yazımızda anlatacağımız birkaç püf noktalarını ve tavsiyeleri uygulayarak üst sıralara çıkmayı ve hak etiğiniz yerlere gelmeyi başarabilirsiniz..

Web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için ilk önce web sitenizin arama motorlarına uygun olarak Seo çalışması yani türkçe anlamı ile arama motoru optimizasyonu yani sitemizi arama motorlarına uygun hale getirme ve arama motorlarının sitemizi daha kolay algılıyabilmesini sağlamalıyız..

Web sitemiz hangi kategoride ise ona göre etiketler ve başlıklar kulanmalıyız yani bir gıda firması sitesi ise gıdalarla ilgili kelime ve etiketler kullanmalıyız

Web sitemizi web sitesi dizinlerine eklemeliyiz..

Google arama motoru açısından çok önemli olan Back link ve Karşılıklı diğer sitelerden tanıtım yazısı veya banner reklamlar alarak diğer sitelerden web sitemize link girişi yaptırmalıyız sitemize ne kadar dış bağlantı girişi olursa google açısından bir o kadar iyi sonuçlar alırız fakat linkleri aldığımız sitenin kaliteli bir site olmasına dikkat etmeliyiz spam ve sahtekar sitelerden uzak durmalıyız..

Web sitemizi güncel tutma ve özgün içeriklerle sitemizi güncellemeliyiz kopya içerikten yani diğer sitelerden kopyala yapıştır yöntemi ile sitemize içerik eklememeliyiz aksi takdirde google sitemizi kopya içerikten spam site sayarak çok çok gerilere hatta sitemizi arşivden çıkarabilir.Az olsun öz olsun prensibi ile özgün ve benzersiz kaliteli içerikler çıkarmalıyız..

Web sitemizdeki yazılarımızı ve içeriklerimizi sosyal medya hesaplarımızdan paylaşmalıyız..

Bu saydığımız yöntemleri uygulayarak web sitenizi iyi bir yerlere getirebilirsiniz..

Fakat diğer işlerimden dolayı web ve internet işlerine pek vaktim olmuyor ve yeterince zaman ayıramıyorum diyorsanız sosyal medya ve internet hizmeti veren kişilerden yardım alabilirsiniz..

Bu tarz güvenilir kişileri nerden bulacağım derseniz Haberweb10.com yani bu sitemizi kuran ve diğer seo işlemlerini çok uygun fiyatlara ve çok kaliteli bir şekilde yapan Rota Medya yı size gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliriz..

ROTA MEDYA SOSYAL MEDYA VE İNTERNET HİZMETLERİ

Mail: xbarweb1@gmail.com

Tel: 0545 551 34 75

 

Hakkında umut karahan

Sondakika !!!

Cumhurbaşkanı Erdoğan MEB’i eleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen “2017-2018 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni”nde konuşuyor. Yeni …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: